Wycieczka do Rynu, Kętrzyna i Torunia.

Wycieczka do Rynu, Kętrzyna i Torunia.

W dniach 9-11grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Rynu, Kętrzyna i Torunia.

Pierwszym przystankiem był zamek w Rynie, w którym wysłuchaliśmy ciekawych historii nie tylko o zakonie krzyżackim, ale i o księciu litewskim Witoldzie i jego żonie Annie, która ponoć pozostała w zamku, by straszyć.
Następnym punktem programu był Kętrzyn. W tym mieście zwiedziliśmy muzeum bombki kętrzyńskiej, odkryliśmy tajniki produkcji cudownych rzeczy ze szkła zdobionych przez artystów, a do tego na krótką chwilę każdy z nas stał się czarodziejem i kreatorem tego magicznego świata. Mogliśmy wydmuchać własną bombkę i pięknie ją ozdobić oraz wziąć udział w wielu innych atrakcjach. Wszystko to wprowadziło nas w świąteczny nastrój i dlatego nie możemy już doczekać się świąt… Kolejnym przystankiem był Toruń, gdzie na wstępie odwiedziliśmy Żywe Muzeum Piernika. Pobyt na pierwszym piętrze przeniósł nas do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza Piernikarskiego i Wiedźmy Korzennej – poznaliśmy wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Zabawa była przednia!
Oprócz tych wszystkich atrakcji zwiedziliśmy również Stare Miasto w Toruniu , Krzywą Wieżę, Planetarium “Gwiazda Betlejemska”, Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II oraz Muzeum Podróżnika im. Tony’ego Halika. Podsumowując nasza wycieczkę, przeżyliśmy wspólnie bardzo interesujący czas, wypełniony przygodą, nauką i relaksem ! Długo będziemy wspominać wizytę W Rynie, Kętrzynie i Toruniu…