Charytatywny turniej piłki nożnej w Suwałkach

Charytatywny turniej piłki nożnej w Suwałkach
Gwiazdy kina, sportu i estrady stanęły w piłkarskie szranki podczas 20. Mikołajkowego Turnieju im. Tomka Godlewskiego w Suwałkach. To jedna z najstarszych i największych imprez charytatywnych w Polsce. Cały dochód z Turnieju trafi do Stowarzyszenia „Aktywni Tak Samo” w Suwałkach, które zajmuje się młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. W tym roku gwiazdy po raz pierwszy rywalizowały w nowej hali – Suwałki Arenie.
 

Jak mówi Dariusz Mazur,  organizator turnieju – Hasło tegorocznego turnieju to jest „Łączy nas troska o ludzi’’, generalnie po raz kolejny ta pomoc jest skierowana do Stowarzyszenia „Aktywni tak samo”. Pomagamy od kilku lat i widzimy że warto i dlatego w tym roku jest tak samo.

– My sportowcy wszystko, co mogliśmy robić robiliśmy na bazie zdrowia, więc my zawsze docenialiśmy to zdrowie, które mamy. A z drugiej strony współczuliśmy tym, którym tego zdrowia brakuje. Więc chyba sportowcy są najliczniejszą grupą właśnie chyba dla tego udzielającą się w tego typu imprezach, więc zawsze miło jak można komuś pomóc – dodaje Radosław Majdan, bramkarz, reprezentant Polski 2000-2002.

 
Źródło:

Obiektyw TVP3 Białystok